Загальноцерковні новини

Українська Православна Церква продовжує надавати допомогу медикам
Від єпархій та парафій Української Православної Церкви до лікарень передають обладнання, медикаменти, витратні матеріали, продукти та гарячі обіди.
29.11.2021
Клірик Руської Православної Церкви взяв участь у форумі «Співвітчизник року» в Софії
Секретар подвір'я Патріарха Московського і всієї Русі у Софії протоієрей Євгеній Павельчук на запрошення голови Координаційної ради російських співвітчизників у Болгарії взяв участь у щорічному форумі «Співвітчизник року». (рос.)
29.11.2021
Настоятель храму Руської Церкви в ОАЕ зустрівся з Блаженнішим Патріархом Антіохійським Іоанном X
26 листопада настоятель храму апостола Филипа в Шарджі (Об'єднані Арабські Емірати) архімандрит Олександр (Заркешев) був запрошений до Дубаю на святковий обід з нагоди Первосвятительського візиту до ОАЕ Блаженнішого Патріарха Антіохійського та всього Сходу Іоанна X. (рос.)
Митрополит Казанський Кирил виступив із доповіддю в Саудівській Аравії
24 листопада митрополит Казанський і Татарстанський Кирил взяв участь у сесії «Росія та ісламський світ: культура діалогу і взаємини між послідовниками різних релігій. Досвід Росії та Саудівської Аравії», що відбулася в рамках виїзного засідання групи стратегічного бачення «Росія — ісламський світ» у Джидді (Саудівська Аравія). (рос.)
29.11.2021
Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній взяв участь у престольних урочистостях монастиря Сербської Церкви у Північній Македонії
26 листопада, у день пам'яті святителя Іоанна Златоуста, керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній взяв участь у святкуванні престольного дня монастиря Сербського Патріархату у Бітолі (Північна Македонія)
29.11.2021
Відбулося засідання Міжвідомчої координаційної групи з викладання теології у вишах
24 листопада під головуванням митрополита Волоколамського Іларіона у дистанційному форматі відбулося засідання Міжвідомчої координаційної групи з викладання теології у вишах. (рос.)
У Перу вшанували пам
У Перу вшанували пам'ять російських моряків
25 листопада перуанський острів Сан-Лоренцо відвідала делегація на чолі з Надзвичайним і Повноважним послом РФ у Республіці Перу І.В. Романченком. На острові встановлено меморіал на згадку про двох загиблих моряків легендарного парусного фрегату російського імператорського флоту «Аврора», що заходив у порт Ліму в 1854 році під час навколосвітнього плавання. На місці поховання російських моряків було звершено літію. (рос.)
Відбулося закриття XII Міжнародного слов
Відбулося закриття XII Міжнародного слов'янського форуму мистецтв «Золотий витязь»
28 листопада у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя в Москві відбулася церемонія закриття XII Міжнародного слов'янського форуму мистецтв «Золотий витязь». Учасників форуму по відеозв'язку привітав Святіший Патріарх Московський та всієї Русі Кирил. Голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків митрополит Волоколамський Іларіон вручив Патріарші нагороди співробітникам форуму. (рос.)
29.11.2021
Синодальний відділ із благодійності організує прес-тур за церковними проєктами допомоги людям з інвалідністю
Відкрито акредитацію представників ЗМІ на прес-тур за церковними проєктами допомоги людям з інвалідністю. Захід, присвячений Міжнародному дню інвалідів, пройде 2 грудня. Організатор прес-туру — Синодальний відділ із церковної благодійності та соціального служіння. (рос.)
29.11.2021
Митрополит Кемеровський Аристарх відвідав постраждалих внаслідок аварії на шахті «Листвяжна»
28 листопада митрополит Кемеровський і Прокоп'євський Аристарх відвідав Кузбаський клінічний центр охорони здоров'я шахтарів у Ленінську-Кузнецькому, де перебувають на лікуванні гірники, які постраждали внаслідок аварії на шахті «Листвяжна». У лікарняному домовому храмі архієрей звершив молебень про якнайшвидше і благополучне одужання шахтарів, потім відвідав постраждалих гірників. (рос.)